Mateřská škola Mladá Boleslav
Šmilovského 543, 293 01 Mladá Boleslav

Foto Foto Foto Foto Foto

Zápis nových dětí do MŠ pro školní rok 2024/2025

Zápis nových dětí proběhne dne 7. května 2024 od 12:30 do 15:00 hodin v budově MŠ, Šmilovského 543, 293 01 Mladá Boleslav.

Podrobné informace naleznete v přílohách.

Informace o zápise , Potvrzení lékaře, Žádost o přijetí

KNIHOVNA Mladá Boleslav

Po projektovém dni - Den knihy, který proběhl ve školce. Jsme na dané téma navštívili Knihovnu v Mladé Boleslavi. Na místě pro nás byl připravený program, paní knihovnice představila dětem různorodost knih, měla připravené hádanky s obrázky, přečetla pohádku O statečném rytíři a nakonec si děti mohly prohlídnout knížku jakou si vybraly.

KNIHOVNA Mladá Boleslav

Divadlo Šapitó - O zeleném panáčku

Dnes k nám přijelo Divadlo Šapitó a přivezlo nám pohádku "O zeleném panáčku". Pohádka vyprávěla o zeleném panáčku ze semaforu a jak se tam vlastně dostal. Dětem se vyprávění s interakcí velmi líbilo a sklidilo velký potlesk.

Divadlo Šapitó - O zeleném panáčku

Pohádkový den se Škoda Auto, a.s. a Zlín Film Festivalem

Navštívili jsme festival filmů pro děti a mládež, který se konal ve Škoda Muzeu v Mladé Boleslavi na téma " Pojďte s námi do pohádky. " Děti si prohlédly filmové klapky, které si pak samostatně vyzkoušely namalovat, potřásly si ruku s Maxipsem Fíkem a zúčastnily se kouzelnického představení pod vedením profesionála Jiřího Hadaše.

Pohádkový den se Škoda Auto, a.s. a Zlín Film Festivalem

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět

Naše MŠ se zapojila do školního recyklačního programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. V rámci programu MŠ vzdělává žáky v oblasti třídění a recyklace odpadů. Umožňuje odevzdávat vysloužilé baterie a drobné elektrozařízení v prostorách MŠ.

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět

Světový den vody

Dnes jsme s dětmi ve školce oslavily Světový den vody. Při této příležitosti jsme s dětmi dělaly různé aktivity, které se vody týkají. Ukázaly jsme jim všechna skupenství, pracovaly jsme s ledem  a vše jsme si názorně předvedly.

Světový den vody

Ponožkový den - Světový den DOWNOVA SYNDROMU

Oslavily jsme u nás ve školce Světový den Downova syndromu aneb ponožkový den. Tento den má jako tradiční symbol nesourodý pár ponožek, který ukazuje příčinu tohoto celoživotního onemocnění - poruchu chromozomu ve tvaru písmene X.

Každé dítě v tento den přišlo s každou ponožkou jinou, jako symbol podpory a porozumění.

Ponožkový den - Světový den DOWNOVA SYNDROMU

Solná jeskyně

Navštívili jsme s dětmi solnou jeskyni v Mladé Boleslavi. Pobytem v jeskyni předcházíme sezóním epidemiím chřipky. Děti mohou relaxovat na lehátkách nebo si půjčit lopatku či kyblík a se všude přítomnou solí si hrát.

Solná jeskyně

Karneval v MŠ Pastelka

Dnes proběhl v naší školce karneval, nejen děti přišli v krásných maskách. Paní učitelky měly připravený program, který se všem nadmíru líbil.  A všichni si karnevalový den moc užili. Doufáme, že jsme dětem v těchto pochmurných dnech zlepšili náladu.

Karneval v MŠ Pastelka

Divadlo KD Mladá Boleslav

Dnes jsme s dětmi navštívili divadlo v Kulturním domě v Mladé Boleslavi, kde jsme shlédli představení "O křišťálovém srdci". Všem se představení moc líbilo. Příběh vyprávěl o dvou švadlenkách, z nichž jedna prahla po bohatství. Naštěstí lesní mužík švadlenku uvedl na správnou cestu a vše dobře dopadlo.

Divadlo KD Mladá Boleslav

Přání rodičům

Příjemné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok Vám přeje celý kolektiv MŠ.

Ve středu 3.1.2024 se na Vás opět budeme těšit.

Přání rodičům

Vánoce nanečisto

Dnes u nás v MŠ proběhly Vánoce nanečisto. Pod stromečkem čekaly dárky od Ježíška, které si hned po svačince všechny děti nadšeně rozbalovaly, moc se jim dárky líbily a okamžitě si s nimi začaly hrát. Děkujeme všem rodičům, kteří přinesli cukroví a zákusky. Dětem vše moc chutnalo a myslíme, že si dnešní nadílku ohromně užily.

Vánoce nanečisto

Hudebně pohybový program

V pátek nás opět navštívila děvčata s hudebně pohybovým programem. Děti se krásně rozcvičily a zatančily si v příjemném kolektivu naší MŠ.

Mikuláš v MŠ

Ve spolupráci se Speciální střední školou Na Celně v Mladé Boleslavi nás přišli navštívit studenti jako MIKULÁŠ, ANDĚL a ČERT.

Děkujeme jim za návštěvu a hezký zážitek dětem.

Mikuláš v MŠ

Hudebně pohybový program

Dnes byl pro děti ve školce připraven hudebně pohybový program. Nejprve se všichni rozcvičili a poté si zatančili několik různých sestav na oblíbené písničky, které svým rytmem zaujaly úplně všechny.